Coursing Kamýk 31.10.2010

Je neděle 31.10.2010 7,00 ráno.Posunul se čas,takže jsme si s holkama dáchli o trošku déle. Kouknem z okna na nebe,dneska bude krásně."Tak holky ,vstávat a jedem na Kamýk si legálně "zalovit" .

V osm ráno jsme dorazili na místo,prohlídla jsem plac ,rozvěsila cedulky aby ostatní trefili,vyvenčila holky na sousedním poli u lesíka a už vyhlížela první "lovce", kteří si chtěli vyzkoušet,jaké to je ,honit se za střapcem. Jako první se k nám připojil Míra s Jackem(Jack russel teriér),je to oblíbenec naší Máji,jak se ti dva umí spolu vyřádit,je až neuvěřitelné.Míra mi pomohl vyndat centrálu,připravit stolek s občerstvením a nezapoměl ani na štrůdl a perník,které vlastnoručně upekl(výborný,jako vždy).A už se začali všichni sjíždět, Iva se svýma holkama Ritou a Kleou a Verča s polovinou své smečky, sedmi úžasnými jezevčíky v ještě úžasnějších barvách.Vzali s sebou i své přátele s překrásným australským očákem Bon-Bonem.První skupina měla začít v 9,00,ale v 9,10 jsme začali být nervozní,někdo velice důležitý totiž chyběl, a to Jarda,Iveta a Sandra se svými akitami Ryo a Hagískem a ratlicemi Bibi a Summer,ale co bylo nejhlavnější? No ,že oni měli přivézt naviják na coursing.Když už jsme sahala po telefonu,tak mi začal vyzvánět a na druhém konci zoufalý Jarda volal, že zabloudili.No nicméně,po pár minutách nakonec správnou cestu našli a už to jelo. Přijela s nimi i pruhovaná Feiko a její páníčci Jája a Pája.

Jarda s Janou rozestavěli kolíky ,nátáhli lanko se střapcem a už se čekalo na prvního "lovce" a protože nejvíc se klepal Hagísek,začal on.Po něm následovali všechny akity ,včetně ratliček. když se odběhalo první kolo,začala běhat druhá skupina,Verči jezevčíci a mezitím dorazivší děčíňáci,Petr s jezevčicemi Terrynkou a Luccinkou, Pavla s maďarskou ohařkou Tildou a druhá Pavla se svou krásnou border colií. Tímto děkuji Ivě,za její pomoc při koordinaci běhů,kdy uplatnila svůj pedagogický talent :o) .Postupně přijížděli ostatní přihlášení. Běhalo se a běhalo.Pejskům ,ale i jejich páníčkům se to líbilo, nejúžasnější běh měla skupina 7-9 jezevčíků,kterří lovili najednou.

Den probíhal ve velmi přátelské a příjemné atmosféře a za  krásného počasí.Stihli jsme i oheň a opékání buřtů. Prostě pro mě a mé psy a myslím,že nejen pro mě to byl naprosto ideálně strávený den s našimi psími miláčky.

Všem děkuji a děkuji i za vstřícnost pana starosty Soldátka a jeho kolegyněk z úřadu obce Kamýk, kteří nám zapůjčili pozemek.

Určitě si akci zopakujeme a už ted se na všechny od Kolína,Jablonce,ale i z Děína a Mělníka a nesmím zapomenou na Litoměřické moc těším.

Odkazy na kterých najdete fotky a videa z coursingu:  https://haguro.rajce.idnes.cz/Coursing_Kamyk_31.10.2010/ , www.macjezevcik.estranky.cz/    ,

www.akita-feiko.estranky.cz/

 Semi, Rita a Klea s Ivčou